Nabízíme Vám možnost cvičení na stroji Power Plate®. Tyto vibrační stroje přináší nový rozměr do kondičního cvičení. Naše centrum je vybaveno nejnovějším tipem Power Plate® pro6™ with proMOTION™.

 

 

 

 

 

 

 

Málo pohybu, nedostatek času, bolesti zad, psychická zátěž a stres, toto vše jsou aspekty dnešní doby.Power Plate nabízí velmi efektivní metodu cvičení, díky níž lze rychleji – stačí Vám pouze 25 minut 3× týdně – získat vysněnou fyzickou formu, postavu i snížit riziko vzniku civilizačních chorob.

Power Plate představuje nové uplatnění moderních technologií v oblasti cvičení a rehabilitace. Přístroj funguje na principu přenášení vibrací do svalů, které přirozeně aktivují reflexivní svalové kontrakce. Tato technika cvičení se jmenuje Acceleration Training a v současnosti patří k nejžhavějším trendům na poli fitness. Je nenáročná a umožňuje komukoliv bez ohledu na věk či kondici vykonávat rychlý a efektivní trénink bez námahy kloubů a jiných částí těla.

Acceleration Training přináší výsledky za nesrovnatelně kratší dobu, než bývá obvyklé. Změny na postavě jsou patrné při cvičení třikrát týdně v krátkých (maximálně 20–30 minutových) intervalech. Power Plate je vyhledáván i ze zdravotních důvodů, neboť urychluje rehabilitaci a zkracuje dobu rekonvalescence.

Na stroji Power Plate lze vykonávat různé druhy cvičení. Používá se k protahování, posilování, masážím a relaxaci. Pásy v různých délkách připojené k platformě poskytují dodatečné možnosti cvičení.

Proč je dobré cvičit na strojích Power Plate?

ZVÝŠENÍ SVALOVÉ SÍLY, VÝBUŠNOSTI A ODRAZOVÝCH SCHOPNOSTÍ Výzkumy provedené na univerzitách po celém světě prokázaly, že cvičení na Power Plate® podporuje svalovou sílu, nárůst svalové hmoty, výbušnou sílu a odrazové schopnosti. Zlepšení síly je primárním benefitem cvičení na Power Plate®

 

TVAROVÁNÍ POSTAVY A REDUKCE CELULITIDY Power Plate® a s ním spojený Acceleration Training™ jsou velmi vhodné metody pro rychlé a správné formování postavy. Díky zvýšené cirkulaci krve se zlepšuje i kvalita pokožky a redukuje se celulitida. Výzkumy prováděné na německé klinice SANADE RM dokazují, že cviky na vibračním stroji Power Plate® pomáhají redukovat celulitidu.

 

ZLEPŠENÍ FLEXIBILITY A ROZSAHU POHYBLIVOSTI Nazarov, první vědec extenzivně se zabývající experimenty s vibracemi celého těla, jakožto tréninkovou metodou, se zabýval především vlivy na flexibilitu. Vyzkoumal, že protahovací cviky s vibracemi mají za následek větší zlepšení flexibility než protahovací cvičení samotná (bez vibrací).

 

ZLEPŠENÍ ROVNOVÁHY A KOORDINACE Vibrace stimulují neuromuskulární systém takovou rychlostí, že téměř všechna svalová vlákna jsou mimovolně zapojena. Tímto způsobem mohou být nové pohyby a cviky naučeny v kratším čase a špatné pohybové vzorce mohou být opraveny správnými pohyby snáze.

 

ZVÝŠENÍ HUSTOTY KOSTNÍ TKÁNĚ Je obecně známo, že pohyb pozitivně ovlivňuje proces přeměny kostí. Kosti reagují lépe na dynamická než na statická cvičení. Aby nedocházelo k řídnutí kostí, je třeba naši oporovou soustavu mechanicky zatěžovat. Mechanické zatěžování je podstatné pro stimulaci obnovy minerálů. Ve většině případů je velmi těžké až nebezpečné trénovat osoby vyššího věku s požadovanou mechanickou zátěží, avšak výzkum prokázal, že cvičící stroj Power Plate® může být k tomuto účelu bezpečně používán.

 

ZVÝŠENÍ HLADINY NĚKTERÝCH HORMONŮ Při tréninku na Power Plate® tělo reaguje zvýšenou tvorbou růstového hormonu a testosteronu, a to ve velmi krátkém čase (8–12 minut). Nastává také významná stabilizace „stresového hormonu“, kortizolu.

 

ZOTAVENÍ A REGENERACE Je dobře známo, že lidem trpícím potížemi jako je artróza, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, diabetes, osteoporóza a nadváha a mnohými dalšími onemocněními, velmi prospívá fyzická aktivita. Tito lidé však bohužel často nejsou schopni plnohodnotně cvičit. Přestože na tyto nemoci ve většině případů není vyvinuta léčba, cvičení na Power Plate® může zmírnit jejich symptomy a tím i zlepšit kvalitu života.

 

ZVÝŠENÁ CIRKULACE KRVE Trénink a cviky na Power Plate® také zlepšují krevní oběh ve svalech. Výsledkem je lepší výkon metabolismu, zvýšená produkce kyslíku a zrychlení metabolismu, lepší prokrvení a zlepšený lymfatický oběh. Odstranění toxinů a metabolického odpadu podporuje zlepšení imunitního systému, zlepšuje pokožku a regenerační schopnost a potenciál pro aktivní a zdravý život.

 

PODPORA NERVOSVALOVÝCH FUNKCÍ Při cvičení na Power Plate® se plošina hýbe nahoru a dolů a způsobuje tak rychlou změnu v délce svalu. To stimuluje svalové vřeteno 25 – 50krát za vteřinu, daleko rychleji než můžeme vědomě vnímat. Jediná cesta pro naše tělo, jak se s takto rychlými stimuly vyrovnat, je aktivace reflexních odpovědí, které vyústí ve 25 až 50 svalových kontrakcí za vteřinu. Vibrace tak zvyšují intramuskulární koordinaci, intermuskulární koordinaci a to vše ve velmi krátkém čase.