V našem centru se nachází 5 moderních badmintonových kurtů, které jsou na Berounsku ojedinělé. Zahrát si k nám může přijít každý, kdo si chce dát pořádně do těla, pobavit se s přáteli či rodinou a dětmi a přitom se stále udržovat v kondici. Můžete se u nás zúčastnit jednotlivých turnajů, které v zimním období pravidelně pořádáme nebo si jen tak rekreačně zapinkat s přáteli. Na kurtu lze hrát závodní i rekreační badminton, je na každém hráči, jaký herní styl si zvolí.

V hale je připraven ochoz s kapacitou 250 osob i pro Váš doprovod a ostatní diváky. Ve spojení s naším zázemím v podobě 7 šaten a restaurací s lávovým grilem tvoří výborné místo pro pořádání turnajů a ligových soutěží.

Naše multifunkční sportovní hala byla i dějištěm exibičního utkání naší badmintonové jedničky Petra Koukala a Indonésana Budiho Santosy, které se konalo v rámci pořádání jeho badmintonového kem­pu.

BE badminton Koukal 002BE badminton Koukal 020 webBE badminton Koukal 168 web

 

 

 

Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona. Při hře dva protivníci (respektive dvě dvojice) odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku.

Badminton je jedním z nejrychlejších raketových sportů. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Rychlost smeče přesahuje i 300 km/h; neoficiální světový rekord drží Číňan Fu Haifeng, který 3. 6. 2005 zasmečoval rychlostí 322 km/h, ve dvouhře je držitelem tohoto rekordu Indonésan Taufik Hidayat (305 km/h).

Velká halaVelká hala 3Velká hala 2