Přijďte si vyzkoušet střelbu z luku do Sportcentra EDEN v Berouně.

Můžete přijít jen tak nezávazně, můžete přijít s rodinou, se známými nebo přáteli a prožít zajímavý víkend nebo podvečer. Můžete se naučit základům techniky střelby a časem třeba začít závodit. Zapůjčíme Vám veškeré potřebné vybavení a vysvětlíme, jak začít.  Pokud budete chtít, bude se Vám věnovat náš trenér lukostřelby, jeho služby je ale nutné domluvit předem s naší recepcí.

Lukostřelba je vhodná pro děti od 10 let, děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby. Horní hranice věku není omezena. Pro střelbu není nutné žádné zvláštní oblečení, doporučujeme přiměřeně teplý sportovní nebo vycházkový oděv. Ideální je stabilní sportovní obuv s rovnými podrážkami. Lukostřelecká střelnice je venkovní, takže oblečení a obutí je třeba přizpůsobit aktuálnímu počasí. Otevírací doba se vždy upravuje dle aktuální viditělnosti.

IMG_4920 IMG_4924IMG_4931

 

Historie lukostřelby
30100-xxl-1 Luk a šípy jsou jedny z nejstarších zbraní lidstva a provázejí nás asi 60 000 let. Jako zbraň v boji a jako prostředek obživy při lovu zvěře byly rozšířeny po celé zeměkouli a sloužily až do historicky nedávné doby, kdy byly nahrazeny palnými zbraněmi. Proto každý z nás máme kdesi v podvědomí zapsánu praktickou zkušenost s lukostřelbou, předávanou po celou tu dlouhou dobu v našich genech.

Sportovní lukostřelba
Již ve Starém Řecku byla lukostřelba národním sportem a byla také jednou z hlavních disciplin olympijských her. Dnes se sportovní lukostřelba provozuje od místních klubových soutěží, přes mistrovství ČR až po olympijskou lukostřelbu. Na mezinárodní úrovni lukostřelbu zaštiťuje Mezinárodní federace lukostřelby „Federation Internationale de Tir a l Arc“- „FITA“.

Přínos lukostřelby
Lukostřelba je dnes velmi pohodový a relaxační sport. Pomáhá uklidnění, koncentraci a odpočinku organismu, pěstuje cílevědomost, trpělivost a důslednost, učí nervosvalové koordinaci a pomáhá posilovat svalstvo celého těla. Důležité je, že lukostřelbu lze provozovat v každém věku! Na rozdíl od jiných sportů je lukostřelba finančně mnohem méně náročnějším koníčkem a v minimalizované podobě znamená koupi holého luku a sady šípů. Životnost jednoho šípu je přitom i mnoho tisíc výstřelů.