EMS je zkratka „Electro Muscular Stimulation“ neboli Elektrická stimulace svalů. Elektrické impulsy jsou pro naše tělo zcela přirozené. Každá svalová kontrakce v našem těle je vyvolána elektrickým impulsem z mozku do svalu. Stroj celyMiha bodytec napodobuje mozek a vysílá elektrické impulsy pro jednotlivé svalové skupiny, aby je přimělo k střídavé kontrakci a uvolnění. Pro naše svaly není tedy žádný rozdíl, zda jsou impulsy odesílány z mozku, nebo z přístroje Miha bodytec.

Metoda elektrické stimulace pochází, jako spousty jiných technologií, z vesmírného programu, kde využívali tuto technologii pro kosmonauty, kterým ve stavu beztíže atrofovaly svaly.

Při tréninku EMS se svaly aktivují vlivem elektrických impulsů. Klient si oblékne speciální funkční oblečení, které dostane v našem sportovním centru. Poté si pod vedením přítomného instruktora oblékne speciální vestu s elektrodami. Při tréninku EMS se svaly aktivují vlivem elektrických impulsů o různých kmitočtech do všech hlavních svalových partií. Tím se dosahuje větší intenzity procvičení za výrazně kratší dobu než při běžném tréninku ve fitness centru. Hlavně zasáhne i hluboko položené podpůrné svalstvo, které je velice obtížné standardním způsobem posílit. Jedná se zejména o hluboký stabilizační systém nebo svaly okolo páteře a svaly pánevního dna.

EMS trénink nevyžaduje žádné speciální pohybové dovednosti. Klient provádí jednoduché strečinkové cviky, které trenéři volí dle kondice a sportovního založení každého zákazníka individuálně a naučí se je každý během jednoho tréninku.

Ke svému tréninku přístroj Miha bodytec požívá již několik let i řada známých sportovců jako např.: Hermann Maier, Usain Bolt (viz.: https://www.facebook.com/video.php?v=10152709175968858 ), Bayern Mnichov, Dr.Müller Wohlfart uznávaný trenér celé řady sportovních hvězd, David Svoboda, Jan Jobánek http://www.reprezentacemtb.cz/jan-jobanek/ a monoho dalších: http://www.miha-bodytec.com/cz/feedback/type/vip

Má spoustu pozitivních účinků …….

Přijďte trénik vyzkoušet a uvidíte samy.