Chcete si jen tak zkusit něco jiného?

Je mnoho možností, jak za golfem vyrazit úplně stejně snadno jako (a ne dráže než) na bowling či squash. Myslíte, že odpálit míč je snadné a že na tom přece nic není? Zkuste to a uvidíte sami!

Ženy a dívky – golf zdaleka není jen mužská záležitost!

V Česku hraje golf téměř 8000 golfistek (to je 37% všech hráčů, údaj z jara 2008), které nejsou ve srovnání s muži o nic méně úspěšné – spíše naopak. V řadě známých českých golfových klubů jsou hráčky nejsilnější reprezentační oporou. Golf je hrou rovných šancí – systém hry sám o sobě pomocí čtyř až pěti rozdílných délek každé jamky a pomocí systému přepočtů výkonnosti pro hráče nejrůznějších kategorií staví všechny hráče a hráčky na startu do stejné pozice se stejnou šancí uspět. Ženy navíc bývají pro golf leckdy talentovanější než muži. Fyzická síla je v golfu dvojsečná zbraň, která může stejně dobře pomoci jako uškodit a může být (a často bývá) až příčinou ztracené soutěže, obzvlášť v kombinaci s přehnaným sebevědomím či neústupností.

Hledáte sport odpočinkový?

Golf je hra vycházející z kontaktu s přírodou. Je to hra natolik poutavá, že spolehlivě odvede myšlenky od stresového dne. Míru fyzické náročnosti golfu si hráč určuje sám. Začít hrát golf lze prakticky v libovolném věku, a ani pozdní začátky nebrání v golfových schopnostech vyniknout. Těžko najít jiný sport, který můžete důstojně provozovat v každém věku – a ve kterém můžete zcela samozřejmě uspořádat úchvatný vyrovnaný souboj mezi dědem a vnučkou. Ubudou-li golfistům z jakéhokoliv důvodu síly, lze se přizpůsobením stylu a formy švihu či změnou výbavy vrátit důstojně do hry. Existují dokonce možnosti hrát golf rekreačně s vážným zdravotním hendikepem.

Hledáte sport pro děti či pro celou rodinu?

Golf nabízí něco pro hráče všech věků a všech tělesných zdatností. Důležitým aspektem golfového prostředí je společenský kontakt – totéž platí pro děti na golfu. Dětský golf je v Česku různými způsoby podporován. Řada klubů nabízí vstřícné celoroční dětské programy zahrnující tréninky, ale i golfové výlety apod. Trénink bývá hravý, golf dovoluje nespočetně způsobů, jak hru oživit. Rozmanitost golfové hry a golfových dovedností dovoluje prakticky každému mladému hráči v něčem vyniknout po svém. Česká golfová federace dětský a juniorský golf podporuje mj. spoluorganizováním série přizpůsobených soutěží.

Hledáte vrcholový sport?

Golf, jako každý jiný sport, vyžaduje k dosažení špičkových výkonů zcela mimořádné nasazení, obvykle od útlého věku. Golfový svět je striktně rozdělen mezi golf amatérský a profesionální. Nejlepší amatérští hráči mohou dosáhnout nominace do českého reprezentačního týmu (více v rubrice Reprezentace). Vynikající amatéři mohou přestoupit na profesionální dráhu, kde především výkonnost rozhoduje mezi kariérou profesionálního trenéra a profesionálního hráče. Velkou výzvou českého golfu je nalézt hráče schopné dosáhnout k světové či evropské špičce. Přes velké úsilí zatím žádný golfista ani golfistka z České republiky nedokázali postoupit do americké ani evropské profesionální Tour (jediná výjimka, Alex Čejka, reprezentuje Německo). Dokážeme to? Dokážete to?

Zdroj textů: http://www.cgf.cz/