Bag (beg) – golfový „pytel“ na přenášení či převážení holí při hře. Existují lehčí varianty vhodné pro nošení přes rameno i objemnější varianty pro převážení na vozíku. Nejlehčí a nejužší beg je znám jako „fujara“.

Hůl (Club) – následuje popis jednotlivých typů holí a souvisejících termínů (anglický výraz pro hůl je kupodivu club, ačkoliv totéž slovo označuje také klub jakožto zájmové společenství). Maximální počet holí v bagu je 14, je možné hrát s libovolně menším počtem. Rozumným minimem pro hru na začátečnickém hřišti je zřejmě sada zahrnující putter a jedno či dvě železa (kratší a delší), případně ještě sand-wedge:

Dřevo (Wood, vůd) – dlouhá hůl s objemnou hlavou určená hlavně na dlouhé rány. Při hře dlouhým dřevem hráč dosáhne větší vzdálenosti obvykle za cenu menší směrové přesnosti. Dřeva bývají číslovaná 1, 3, 5, existují i další (mezi)stupně. Nižší číslo označuje delší dostřel, ale také obtížnější ránu. Dřevo č.1 viz drajvr.

  • Drajvr (Driver) – dřevo pro nejdelší rány, označované obvykle číslem 1. Na rozdíl od ostatních dřev je určeno výhradně pro odpal míče z týčka na odpališti. Dostřel touto holí u dobrých hráčů daleko přesahuje 200m.
  • Železo (Iron, ajrn) – hůl pro neširší použití. V setu golfových holí obvykle najdeme (co do délky hole) vzestupnou sérii podobně vypadajících želez číslovaných naopak sestupně:10 (tradičně označovaná „P“), 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 a výjimečně též 2 či 1. S rostoucí délkou se zmenšuje loft. Hůl s nižším číslem tedy slouží k níže letícím delším ranám. „Železa“ nemusí být nutně celá ze železa, fyzicky slabší hráči upřednostňují železa s šaftem z grafitu. Mezi špičkovými hráči jsou oblíbená železa zvaná žiletky (Blades), které dovolují přesněji ovládat let míče ale také znásobí každou hráčovu chybu.
  • Patr (Putter) – hůl pro dohrání míče do jamky na grýnu. Míč se patrem neodpaluje do vzduchu, pouze se uvede do běhu po povrchu grýnu. Důležité při patování je odhadnout délku a dráhu běhu – grýn bývá více či méně zvlněný a správná cesta k jamce nevede téměř nikdy přímo.
  • Večka (Wedge, več) – hůl typu železo, krátká, s vysokým loftem pro vyšší a kratší odpaly, zejména pro příhry na grýn z krátké vzdálenosti. Veček může být více typů specializovaných pro různé situace – nejdůležitější z nich je sendveč (Sand Wedge) uzpůsobená k vyhrání míče z písečné překážky – bankru. Pitching Wedge (pičingvečka) je název nejkratší hole ve standardní sadě želez – označovaná P či 10.
  • Šaft (Shaft) – železná či grafitová tyč tvořící větší část golfové hole. Šaft může mít různé vlastnosti se značným vlivem na hru. Slabší hráči s pomalejším švihem uplatní hole s „měkčím“ šaftem.
  • Grip – označuje gumovou násadu, za kterou se hůl drží. Označuje ale také držení hole za tuto násadu.
  •  Head (hed, hlava hole) – část hole s úderovou plochou na níž dojde při odpálení ke kontaktu míče s holí (impakt, Impact), ideální místo na ploše hlavy hole k trefení míče je známo jako svítspot (Sweet Spot).
  •  Loft – úhel sklonu odrazové plochy hlavy hole, který vypovídá o tom, k jakému typu rány je hůl určená. Míč odpálený holí s vysokým loftem letí do výšky a brzy padá, u hole s nízkým loftem letí daleko a dlouho běží.

Markovátko – pomůcka k označení polohy míče na grýnu, má-li být míč z grýnu dočasně zvednut před dohráním jamky. Místo markovátka lze použít např. minci.

Míč (Ball, ból, koule, balón, loptička) – golfový míč má standardizovanou velikost a váhu; při své velikosti je dosti těžký – proto je potřeba dávat při pohybu v golfovém prostředí vždy pozor, být trefen míčem může být bolestivé i nebezpečné. Odlišnosti mezi míči různých výrobců jsou pro většinu hráčů téměř nerozeznatelné, s výjimkou míče typu balata. Balata je dražší a méně trvanlivý míč oblíbený špičkovými hráči pro lepší možnosti ovládat dráhu letu i běhu míče po grýnu.

Týčko (Tee , tý) – dřevěný či plastový kolík určený k podepření míče před odpalem na odpališti. Výraz Tee je používán též ve významu odpaliště. Odpaliště je jediné místo, kde je dle pravidel v průběhu hry povoleno týčko použít k usnadnění odpalu. Týčka bývají různě dlouhá a různě barevná, a hodí se také pro nejrůznější vyznačování polohy při hře i při tréninku.

Vypichovátko – pomůcka k opravování povrchu grýnu po dopadu míče (neboli k odstranění pičmarku) obvykle ve tvaru malé vidličky.

Zdroj textů: www.cgf.cz