Vážení rodiče a členové našich sportovních oddílů,

množí se dotazy ohledně Čestného prohlášení o bezinfekčnosti a testování.

Níže tedy několik vysvětlení:
Ministerstvo zdravotnictví v aktuálním mimořádném opatření č.438, platném od 10.5.2021 v bodě I/16 stanovuje podmínky pro účast na spolkových sportovních akcích:
https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/maloobchody-0438.pdf

Rádi bychom vám, vzhledem k množícím se dotazům, zodpověděli několik častých otázek:

1) Na trénink stačí přinést podepsané čestné prohlášení od zákonného zástupce (připomínám, že je potřeba na každý trénink přinést nové potvrzení s datem dne tréninku, nelze pouze 1x za týden), není třeba dokládat žádné potvrzení o testování, prodělané nemoci nebo jiné dokumenty. Stačí nám vaše čestné prohlášení, že splňujete jednu z podmínek. Nemáme možnost, a ani nemůžeme, kontolovat pravdivost.

2) Jednou z nejčastějších možností splnění podmínek jsou testy, které vaše dítě absolvuje ve škole. Na školách v Berouně a okolí se dle našich informací testuje v pondělí a ve čtvrtek. Bohatě tedy postačí a můžete s klidným svědomím prohlášení podepsat. Platnost antigenního testu je v mimořádném opatření stanovena na 72 hodin.

3) V případě neotestování dítěte ve škole je možné podmínky splnit antigenním samotestem, který dítěti uděláte doma. Nebo můžete využít testovací místa v nemocnici Beroun nebo v Králově Dvoře u zámečku. Na obě místa doporučujeme rezervaci času přes web. Test je hotový během několika málo minut a výsledek cca do 20 minut.

4) Ostatní možnosti splnění podmínek naleznete v přiloženém vládním nařízení nebo přímo v našem prohlášení.

Omlouváme se vám za komplikace, ale vězte, že jsme si to nevymysleli, pouze musíme dodržovat vládní opatření.

Budeme se na vás těšit na tréninku :-)

TeamEDEN