BOSU je zkratka pro ‘both sides up = obě strany nahoru‘. BOSU® Balance Trainer je balanční pomůcka nového tisíciletí a může se používat plochou stranou jak nahoru, tak dolů, pro různé druhy balančních cvičení. BOSU vypadá jako klasický fitball uříznutý asi ve dvou třetinách. Vrchní třetina je ukončena základnou, na které jsou protiskluzové body a na tuto „třetinu fitballu“ – kopuli – se nastupuje a sestupuje. Pomůcku můžete také otočit pevnou stranou nahoru a cvičit tímto způsobem.

Cvičení na BOSU® je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií, ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo amatéry. BOSU® cvičení je výhodné v tom, že zapojuje nejen svaly, které ovládáme vědomě, ale i hluboký stabilizační systém, který potřebujeme ke správnému držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů.

BOSU se tak stává ideálním pomůckou pro zdravé hubnutí, zpevnění celého těla, trénink vytrvalosti a celkové kondice. To vše bez zatěžování kloubů, tvrdých dopadů a namáhání kolen.

BOSU je tedy vhodnou variantou také pro ty, kteří nezvládají složité aerobicové kroky a přesto se chtějí vydatně zapotit, pro klienty s bolestmi zad nebo kolen a pro klienty s nadváhou.

Pozitivní účinky cvičení na BOSU ®:

  • jedním z hlavním cílů cvičení na BOSU® je správné držení těla, tedy prevence bolestí zad a problémů s tím souvisejících zpevnění svalů celého těla, včetně svalových skupin, které běžným cvičením nelze posílit (centrum těla – hluboké břišní a zádové svaly)
  • zlepšení rovnováhy a stability těla
  • zpevnění šlach a vazů
  • zvýšení sebevědomí

BOSU ENERGY – jedná se o aerobní a posilovací cvičení s využitím balanční pomůcky BOSU®, cvičení tvoří jednoduché dynamické bloky, balanční cviky, statické i dynamické posilování a protažení.

BOSU INTERVAL – opakované zvyšování a snižování zátěže s výrazným zvýšením a snížením tepové frekvence pro zlepšování celkové kondice.

BOSU STRENGTH – posilovací lekce která z vyšší intenzity, přechází do intenzity nižší a z poloh vyšších do poloh nižších. Společně se zaměříme na posílení problémových partií jako je břicho, stehna a hýždě.

 

Je oblíbenou pomůckou mezi lidmi bez rozdílu věku od začátečníků až po vysoce trénované atlety, protože každý si sám může určit vlastní úroveň obtížnosti. Svoji oblibu si získal i mezi muži! Určitě si ho zamilujete i Vy!

Až, když se postavíte oběma nohama na „bublinu“, poznáte v čem je cvičení na BOSU® výjimečné a uvědomíte si svaly, o kterých jste do té doby ani nevěděli.