V našem sportovním centru Vám také nabízíme poměrně mladý sport a to Plážový tenis (anglicky: Beach tennis)je to hybridní sport, který je nejčastěji popisován jako směsice tenisu, plážového volejbalu a badmintonu.

Hraje se na klasickém beachvollejballovém hřišti nebo také na improvizovaných hřištích (zejména na plážích či dokonce na pískem upravených tenisových kurtech). Protože se tento sport hraje jen krátce, existuje několik variant a několik druhů pravidel. Postupně se však „plážák“ stává velmi populárním a mediálně atraktivním. Plážový tenis se dnes již šíří do celého světa, ovšem nejvíce je stále rozšířen v USA a Itálii, odkud také původně pochází. V České republice se začal hrát plážový tenis v roce 2007. Jeho zakladatelem je Edvard Kožušník. Koncem roku 2007 se uskutečnilo první mistrovství republiky. Na druhé Mezinárodní mistrovství České republiky 2008 již přijeli nejlepší hráči ze 6 zemí, včetně mistra světa Alexe Mingozziho. Raketový start plážového tenisu, lze srovnat s podobným rozvojem plážového volejbalu ve světě. Ten se v devadesátých letech minulého století stal prakticky během 10 let olympijským sportem.

Svět: Sport se hraje v různých verzích v Austrálii, Itálii, Japonsku, Španělsku, Francii, USA a dalších 50 zemích.

Itálie: Sport je nejvíce rozšířený v Italii, kde ho aktivně hraje přes 200 tis. hráčů.

USA a Karibik: Americká verze se inspirovala v roce 2003 dovolenkovou soutěží na ostrově Aruba v Karibiku a od roku 2005 se hraje celoamerická soutěž, které se účastnící kolem 10 tisíc hráčů.

Česká republika: Češi jsou v novém sportu úspěšní. Na Mistrovství Evropy 2008 se jako jediný neitalský pár probojovali v kategorii smíšené čtyřhry do finále. Mistrovství ČR se koná vždy poslední den kalendářního roku.

Beach EDEN 14052011 03Beach EDEN 14052011 02Beach EDEN 16052011 01